Szpachle samochodowe

Karoseria samochodowa jest dokładnie zabezpieczana przed uszkodzeniami, a dodatkowo wykonana w taki sposób, by minimalizować ryzyko zniszczenia, ale ubytki w karoserii i tak się zdarzają. Do ich wypełniania stosowana jest specjalna szpachla samochodowa, która pozwala przywrócić karoserii dawną świetność.

Szpachla samochodowa – zastosowanie w naprawach karoserii

Nawet największa ostrożność nie gwarantuje, że ustrzeżemy się uszkodzenia karoserii samochodu. Zadrapania, wgniecenia i inne ubytki mogą być wynikiem nieuwagi podczas parkowania, działania rdzy czy po prostu nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, kiedy to inny kierujący spowoduje stłuczkę i zniszczy nam drzwi lub nadkole. Wszelkie ubytki są potencjalnym ogniskiem korozji, która nieuchronnie doprowadza do znacznego pogorszenia walorów użytkowych samochodu i obniżenia jego wartości. W naprawie takich ubytków stosowana jest przede wszystkim szpachla samochodowa, czyli specjalny preparat pozwalający na zaklejenie zarysowań oraz dziur i wyrównanie lustra karoserii. Szpachla jest plastyczną masą, która poddaje się modelowaniu, a po jakimś czasie zasycha i twardnieje. Ogromną zaletą szpachli jest jej odporność na działanie niszczących czynników atmosferycznych, a także rozpuszczalników czy kwasów.

Szpachlówka samochodowa – jaką wybrać?

Dobór odpowiedniej szpachli musi być podyktowany rodzajem podłoża, na jakim ma zostać użyta. Szpachlówka samochodowa występuje w wielu różnych wersjach przeznaczonych między innymi do stali ocynkowanej, aluminium czy tworzywach sztucznych, więc ostatecznie wybór będzie zależał od tego, jaki element będziemy chcieli naprawić. Głęboką rysę na masce usunie szpachlówka przeznaczona do stali, plastikowy zderzak należy zregenerować przy użyciu szpachli do tworzyw sztucznych, natomiast do naprawy dekoracyjnej listwy wykorzystamy szpachlę do aluminium. W sklepie Garażowiec.pl znajdziesz duży wybór szpachli o różnych parametrach takich jak czas schnięcia, proporcje mieszania czy stopień plastyczności.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6